RESTORASYON | Fono Film

RESTORASYON

Fono Film'de 16mm ve 35mm cekilmiş pozitif, negatif siyah-beyaz her türlü görüntünün restorasyon calışmasını yapılabilmektedir.

Fiziksel Restorasyon

Fono Film gerek 16mm, gerek 35mm filmlere fiziksel restorasyon yapabilecek ekipman ve personele sahiptir. Geçmişten günümüze negatif sinemadan dijital sinemaya geldiğimiz şu dönemde hertürlü bilgi birikimi ve tecrübeye sahip ekibi ile yoğun ve titiz bir çalışma sonucu en sağlıklı bir şekilde fiziksel restorasyon çalışması yapılabilir.

Film Tarama

ImagerXE Imagica Data Scanner donanımı ile 16mm ve 35mm pozitif, negatif, interpozitif, internegatif gibi pozlanmış filmlerin 2 perfore ve 4 perfore SD, HD, 2K ve 4K formatlarında data transferi yapılabilir.

Color Grading

DigitalVision Nucoda Color Grading, Mastering, Finishing ve AutoDesk, Lustre Color Grading yazılım/donanımları ile yüksek performansta her türlü renk düzenleme işlemi yapılabilmektedir. HD, 2K, 4K, 5K formatlarındaki tüm datalarla realtime çalışılabilir. Render Farm yolu ile yapılan işlemlerin çıkışları alınırken aynı performansta başka işlere devam edebilebilir. Doğru kalibre edilmiş projektörleri ve monitörler ile kusursuz ve isabetli çalışmalar yapılabilmektedir.

Dijital Restorasyon

DigitalVision DVO (Digital Video Optics) restorasyon programı ile datalar üzerinde her türlü dijital düzenleme yüksek performansta yapılabilmektedir. Datalar üzerinde oluşan toz, çizik, titreme, kare kaybı gibi yıpranmaya bağlı tüm hasalar resmin dokusuna zarar vermeden en doğru şekilde düzeltilebilinmektedir.

Film Kayıt

LaserGraphics producer 3 film kayıt donanımı ile SD, HD, 2K ve 4K formatlarda dijital datalar, 35mm DI negatif, internegatif, interpozitif filmlere, TGA, DPX, TIFF, CINEON, QUICKTIME formatlı datalardan kayıt yapılabilir. KODAK ve FUJI tüm ASAlara doğru kalibre olan P3 kusursuz resim kalitesi ile sinema perdesine doyumsuz bir görüntü imkanı sağlar.